گام آمازون برای یک تریلیون دلاری شدن
آمازون یک گام دیگر به رکورد نخستین شرکت یک تریلیون دلاری نزدیک‌تر شد. شرکت آمریکایی آمازون با انتشار یک گزارش، میزان درآمد و سودآوری خود را در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد که بدین ترتیب می‌توان دریافت این شرکت نوآور به‌عنوان یکی از بزرگ ترین غول‌های فناوری و دارنده بزرگ‌ترین پلتفرم فروشگاه آنلاین، توانسته در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی به رکورد شرکت‌های تریلیون دلاری نزدیک شود. بر اساس آمار، عملکرد این شرکت حتی از پیش‌بینی‌های وال استریت نیز بیشتر شد به گونه‌ای که بخش اعظمی از افزایش درآمد آمازون مرهون سودآوری در قسمت خدمات و سرویس‌های ابری (Cloud) و درگاه‌های تبلیغاتی آن اعلام شده است. گزارش عملکرد آمازون یک سود 5.07 دلاری به ازای هر سهم بوده است که حدود دو برابر پیش‌بینی کارشناسان با تخمین سود 2.5 دلاری به ازای هر سهم بوده است. 
تعداد کاربران گوگل درایو میلیاردی شد
ایسنا - تعداد کاربران سرویس گوگل درایو به بیش از یک میلیارد نفر رسید. سرویس گوگل درایو یکی از مهم ترین و بزرگ ترین سرویس های ارائه شده توسط گوگل است که مبتنی بر خدمات ابری و کلاد (Cloud) است و به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از آن، اطلاعات و داده های مدنظر خود را بدون نیاز به اتصال و دسترسی به دستگاه الکترونیکی خاصی ، در گوگل درایو ذخیره و نگهداری کنند. به نظر می رسد گوگل می خواهد تعداد کاربران خدمات ابری این پلتفرم را به همراه دیگر برنامه های توسعه داده شده خود نظیرپست الکترونیکی جیمیل، گوگل کروم، گوگل مپس ، یوتیوب ، اندروید و پلی استور به بالای یک میلیارد کاربر برساند . با این که گوگل همواره درباره سرویس گوگل درایو سعی می کرد سکوت اختیار کند، اما در کنفرانس Google I/O سال گذشته اعلام کرد که حدود ۸۰۰ میلیون کاربر در حال استفاده از این سرویس و تبادل بیش از دو تریلیون فایل در گوگل درایو هستند.
تصاویر پرچم داران جدید گوگل لو رفت
ایسنا - تصاویری از جدیدترین گوشی‌های پرچم دار گوگل یعنی پیکسل ۳ ایکس ال منتشر شده است که نمایانگر ویژگی‌های منحصر به فرد آن است. چندی پیش اخباری مبنی بر معرفی و رونمایی محصولات و پرچم داران جدید گوگل یعنی نسل سوم گوشی‌های هوشمند پیکسل ایکس ال در فضای مجازی منتشر شد و حالا تصاویری از سوی منابع ناشناس پخش شده که به وضوح برخی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های این گوشی‌ها را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، گوشی‌های پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال با صفحه‌های نمایش به اندازه 5.3 و 6.2 اینچ عرضه خواهند شد. همچنین طبق این تصاویر می‌توان دریافت که این محصولات دارای یک بریدگی باریک در قسمت بالای نمایشگر و نسبت تصویر ۱۹:۹ خواهند بود.
ویدئوهای یوتیوب دستخوش تغییر می‌شوند
ایسنا - یوتیوب اعلام کرد که از این پس حاشیه‌های سیاه‌رنگ اطراف ویدئوهای پخش شده را حذف خواهد کرد. بسیاری از کاربرانی که از سرویس یوتیوب استفاده می‌کردند، از وجود ویدئوهایی باحاشیه‌های سیاه‌رنگ در اطراف شان ، شکایت داشتند و همواره در فضای مجازی از این سرویس آنلاین پخش ویدئو درخواست می کردند که فکری برای ویدئوهای غیراستاندارد، کوچک و با حاشیه‌های اضافی سیاه رنگ بکند. حالا به تازگی گوگل به عنوان شرکت توسعه‌دهنده نرم‌افزار و اپلیکیشن کاربردی یوتیوب، اعلام کرده است که می‌خواهد با حذف این نوار و حاشیه‌های اضافی مشکی رنگ موجود در اطراف ویدئوها، به کاربران کمک کند از تماشای فیلم‌های مدنظر خود لذت بیشتری ببرند و کیفیت و اندازه ویدئوها افزایش و بهبود قابل توجهی یابد.
اتحادیه اروپا باز هم شرکت‌های فناوری را جریمه کرد
ایسنا - کمیسیون اتحادیه اروپا برخی از شرکت‌های فناوری از جمله ایسوس و فیلیپس را به دلیل ثابت نگه داشتن قیمت‌ها و رفتار ضدرقابتی جریمه کرد. چندی پیش اتحادیه اروپا گوگل را به علت انحصارطلبی تجاری پنج میلیارد دلار جریمه کرد. مقامات اتحادیه اروپا در این زمینه اعلام کردند گوگل به منظور ارتقای محصولات، سرویس‌ها و اپلیکیشن خود در کنار سیستم عامل اندروید، از استفاده آزادانه و منصفانه کاربران اینترنت از خدمات و سیستم‌های عامل شرکت‌های رقیب خود جلوگیری کرده است. کمیسیون اتحادیه اروپا شرکت‌هایی نظیر ایسوس، فیلیپس، دینون و مارانتزو پایونیر را به علت رفتارهای ضدرقابتی و خودداری از تحویل موجودی به خرده فروشان آنلاینی که قصد ارائه محصولات تخفیف‌دار را داشتند، جریمه کرده است.
جست‌وجوی صوتی برنامه‌ها به اپ استور اپل اضافه شد
ایسنا - اپل قابلیت جدیدی را به فروشگاه اینترنتی و آنلاین اپ استور اضافه کرده است که در آن کاربران قادر خواهند بود اپلیکیشن‌های مدنظر خود را با ارسال دستور صوتی بیابند و سپس دانلود کنند. اپل به تازگی اعلام کرده است که با انتشار نسخه به‌روزرسانی شده برنامه اپ استور، علاوه بر ایجاد تغییر در رابط کاربری و شکل و ظاهر آن، قابلیت شناسایی و تشخیص هوشمند صوتی را به پلتفرم خود افزوده است تا بدین وسیله کاربران بتوانند با ارسال یک دستور صوتی و گفتن نام اپلیکیشن‌های مدنظر، آن را از این فروشگاه دانلود، خریداری و نصب کنند. کاربران با بهره‌گیری از فناوری تشخیص صوتی هوشمند قادر خواهند بود با فشردن دکمه میکروفن در نوار جست‌وجوی اپ استور، به جست‌وجو و یافتن اپلیکیشن مدنظر خود بپردازند و سپس آن را دانلود و نصب کنند.