در دومین روز برگزاری بیست وچهارمین  نمایشگاه الکامپ  2018، مسئولان متعددی از نمایشگاه و بخش استارت آپی الکامپ که این روزها بیش از 400 استارت آپ را در خود جای داده است، بازدید کردند.

دیروز غرفه شتاب دهنده فردوسی وآژانس دیجیتال مارکتینگ روز داغ و پرباری را پشت سرگذاشت و ضمن حضور پررنگ در نمایشگاه وبرگزاری نشست های تعاملی با صاحبان کسب وکارهای نوین  وفعالان حوزه استارت آپی، میزبان مسئولان متعددی نیز بود .
سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رئیس  جمهور، مهندس نصرا... جهانگرد معاون فناوری وزیر ارتباطات، امیر خوراکیان معاون  محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور، دکتر صابری معاون توسعه فناوری پارک علم وفناوری پردیس و دکتر ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت از جمله مسئولانی بودند که در روز دوم برگزاری نمایشگاه الکام استارز  از این غرفه بازدید کردند.
فعالیت های مجموعه شتاب دهنده فردوسی وآژانس دیجیتال مارکتینگ تحسین برانگیزاست 
دکتر سورنا ستاری  معاون علمی وفناوری رئیس جمهور دربازدید از غرفه شتاب دهنده فردوسی وآژانس دیجیتال مارکتینگ، فعالیت های این مجموعه  را تحسین برانگیز خواند وقول داد که طی سفری به شهرمقدس  مشهد از مجموعه شتاب دهنده فردوسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ نیز بازدید  کند .
برای حمایت ازشتاب دهنده های خلاق مصمم هستیم 
ستاری همچنین در جریان بازدید از بخش های دیگرسالن  شرکت های استارت آپی،  استارت آپ ها و شتاب دهنده ها را بخش مهمی از اقتصاد دانش بنیان توصیف کرد و از برنامه ریزی معاونت علمی طی امسال برای حمایت ویژه و جدی از استارت آپ های خلاق خبر داد.وی با بیان این که  هم اکنون محیط بسیار مناسبی از سوی بخش خصوصی و سرمایه گذاران خطرپذیر در حال فراهم شدن است، اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری، به طور جدی به دنبال پویایی هرچه بیشتر محیط های کسب و کار نوین است.وی یکی از وظایف دولت در قبال فعالان عرصه دانش بنیان را جلوگیری از مقاومت ها در این عرصه بیان کرد.معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین با بیان این که اقتصاد دانش بنیان هم اکنون به اقتصاد 60 هزار میلیارد تومانی تبدیل شده است، از برنامه وسیع دولت در این حوزه خبر داد و تاکید کرد: امسال مصمم هستیم بخش استارت آپ های خلاق و شتاب دهنده ها را به عنوان بخش مهمی از اقتصاد فعلی دانش بنیان حمایت کنیم.
حمایت از شتاب دهنده های استانی در دستور کار وزارت ارتباطات 
مهندس جهانگرد معاون فناوری وزیر ارتباطات نیز مهمان دیگر غرفه آژانس دیجیتال مارکتینگ بود که از غرفه شتاب دهنده فردوسی وآژانس دیجیتال مارکتینگ  هم بازدید کرد و به رغم آشنایی بیشتر با فعالیت های این مجموعه،  قول های مساعدی را نیز برای  حمایت  از شتاب دهنده فردوسی وآژانس دیجیتال مارکتینگ مجموعه برسا مطرح کرد.
جهانگرد در این بازدیدخبر خوشی هم به شتاب دهنده های استانی داد. وی با اشاره به  تصمیم وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات برای  حمایت از شتاب دهنده های استانی گفت: در قالب این برنامه بنا داریم از شتاب دهنده های استانی  تا 50 درصدحجم سرمایه گذاری آن ها و با اعطای وام کم بهره حمایت کنیم . 
 سید علی علوی سردبیر روزنامه خراسان و بنگاه رسانه ای آخرین خبر هم با ارائه توضیحاتی به مهندس جهانگرد در خصوص فعالیت های مختلف این مجموعه، از تصمیم گیری برای ایجاد یک صندوق سرمایه گذاری خبر داد که بتواند  مرجع استارت آپ ها برای سرمایه گذاری باشد . وی در عین حال  مشکل نقدینگی را یکی از موانع  اجرای این طرح اعلام کرد که مهندس جهانگرد ضمن اعلام آمادگی برای رفع موانع موجود خاطر نشان کرد :  به نظر من جهت بسیار خوبی از سوی این مجموعه  انتخاب شده است به طوری که این تجربه در حوزه رسانه ای کشور بسیار جدید است و امیدواریم که بیش از پیش توسعه یابد و ما نیز آمادگی داریم تا  حمایت های لازم را برای موفقیت وتوسعه چنین ایده هایی به عمل آوریم .
 امیر خوراکیان معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی نیز دقایقی مهمان غرفه مجموعه شتاب دهنده فردوسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ  بود وطی مصاحبه ای برنامه ها وسیاست گذاری های مرکز ملی فضای مجازی  در زمینه حمایت از پیام رسان های داخلی را تشریح کرد .  
شتاب دهنده فردوسی در شرق کشور، تحولات  بزرگی را رقم خواهد زد  
دکتر صابری معاون  توسعه فناوری پارک فناوری پردیس نیز  زمان ویژه ای را برای حضور در غرفه آژانس دیجیتال مارکتینگ اختصاص داد .او  شتاب دهنده فردوسی واکو سیستمی را که در مجموعه  برسا ایجاد  شده است،  یکی از کامل ترین اکو سیستم هایی دانست که مجموعه کاملی از  سرمایه گذاری، شتاب دهی وخبری را در کنار هم ایجاد کرده است . او در عین حال  شتاب دهنده فردوسی  را از نظر کارایی وتاثیر گذاری در ردیف شتاب دهنده های مطرح وموفقی همچون شزان و آواتک قرار داد.  صابری با بیان این که تاکنون حدود 97 مجموعه در کشور درخواست خود را برای دریافت مجوز مرکزشتاب دهی معاونت علمی ریاست جمهوری به معاونت علمی ارائه کرده اند، افزود: در این میان تنها 27 مجموعه موفق به دریافت مجوز شده اند که مجموعه شتاب دهنده فردوسی یکی از آن هاست چرا که متاسفانه بسیاری از مجموعه هایی که متقاضی دریافت این مجوز بودند، تنها ظاهریک شتاب دهنده را داشتند و فرایند وشبکه لازم را نداشتند، در حالی که شتاب دهنده فردوسی به رغم برخورداری از یک شبکه مناسب، از اکو سیستم کامل و عمق اطلاعاتی وخروجی مناسبی نیز برخوردار و  خروجی آن قابل لمس است .
وی با اشاره به اهمیت حوزه شرق کشور در بحث فعالیت های استارت آپی و کسب وکارهای نوین خاطرنشان کرد : حضور  شتاب دهنده  فردوسی در شرق کشور اثر بسیار مهمی دارد، به علاوه تیم  های مستقر دراین  مجموعه  قابلیت بالایی برای تبدیل شدن به یک کسب وکار بزرگ وقابل لمس  را دارند . وی افزود :همان طور که همه فوتبالیست های بزرگ از زمین های خاکی  شناسایی می شوند، هم اکنون  بسترهای شتاب دهی بهترین جا برای  شناسایی سوپر استار های حوزه کسب وکار در آینده است و امید  می رود که در شرق کشور با حضور شتاب دهنده فردوسی ومجموعه برسا، اتفاقات  بزرگ تری رقم بخورد .وی در عین حال  برای راه اندازی صندوقی مشترک باشتاب دهنده فردوسی ومجموعه برسا  برای حمایت از استارت آپ ها در شرق کشور اعلام آمادگی کرد.  
 دکتر ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت  هم از دیگر مسئولانی بود که از غرفه شتاب دهنده فردوسی وآژانس دیجیتال مارکتینگ  بازدید کرد .این بازدید البته به انجام تفاهم نامه ای نیز منجر شد . برا ساس این توافق، مقرر شد تا بنگاه رسانه ای آخرین خبر در جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت مدیریت بخش شبکه های اجتماعی جشنواره را برعهده بگیرد که البته نحوه اجرای این تفاهم نامه طی جلسه مشترکی پیگیری خواهد شد.