حذف صفحات مخرب منتسب به روس ها توسط فیس بوک
دو سال بعد از واردآمدن اتهاماتی به فیس بوک درباره میزبانی از صفحات روس منتشرکننده اخبار دروغین درباره یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این شبکه اجتماعی برخی از آن ها را حذف کرد. به گزارش مهر؛ برخی مقامات سیاسی در آمریکا می گویند دولت روسیه با هدایت این صفحات تلاش کرده است یک پیکار تبلیغاتی مخرب را درباره انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به راه بیندازد و فیس بوک برای جلوگیری از تکرار رویدادهایی مشابه ۳۲ صفحه مستقل در فیس بوک و اینستاگرام را تعطیل کرده است.
پروژه اینترنت پهن باند ام تی ان در ایران متوقف می‌شود
پایگاه خبری بلومبرگ مدعی شده است که شرکت ام تی ان (MTN) آفریقای جنوبی به احتمال زیاد تحت تاثیر اعمال تحریم‌های جدید رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا پروژه ۷۵۰ میلیون دلاری خود در ایران را که برای توسعه ارتباطات فیبر نوری پهن باند در نظر گرفته و طرح ریزی شده بود، ملغی و متوقف اعلام خواهد کرد.به گزارش ایسنا ، شرکت ایرانیان نت به عنوان ارائه دهنده خدمات پهنای باند اینترنت در سال ۲۰۱۱ میلادی تاسیس و راه‌اندازی شد اما به دلیل نبود سرمایه‌گذاری چنان که باید نتوانست فعالیت‌های خود را دنبال کند.
تولیدکنندگان آسیایی موبایل از آمریکا جلو زدند
 گزارش‌های منتشر شده از میزان فروش گوشی‌های هوشمند از تولیدکنندگان موبایل در جهان نشان می‌دهد که شرکت‌های سامسونگ و هواوی توانسته‌اند عملکرد موفقیت‌آمیزتری نسبت به اپل آمریکا را به ثبت برسانند.به گزارش ایسنا، کارشناسان و پژوهشگران آماری در موسسه تحقیقاتی IDC  در تازه‌ترین گزارش میزان فروش گوشی‌های هوشمند تولیدکنندگان برتر موبایل در جهان اعلام کرده‌اند که شرکت کره‌ای سامسونگ با فروش 71.5 میلیون دستگاه موبایل در جهان از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون توانسته است جایگاه نخست پرفروش ترین برند و شرکت تولیدکننده موبایل در جهان را به خود اختصاص دهد.شرکت چینی هواوی نیز با فروش 54.2 میلیون در سال ۲۰۱۸ میلادی توانسته است با حضور در رتبه دوم این فهرست، از رقیب آمریکایی خود یعنی اپل با فروش فقط 41.3 میلیون دستگاه گوشی هوشمند سبقت بگیرد. این بدان معناست که سهم سامسونگ از بازار موبایل 20.9 درصد، هواوی 15.8 درصد و اپل 12.1 درصد گزارش شده است.شرکت‌های چینی شیائومی و اوپو نیز به ترتیب با فروش 31.9 و 29.4 میلیون دستگاه و اختصاص سهم 9.3 درصد و 8.6 درصد در جایگاه‌های چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند.این آمار نشان می دهد  که شرکت‌های آسیایی فعال در زمینه تولید گوشی هوشمند همچون سامسونگ، هواوی، شیائومی و اوپو همگی بر رقبای دیگر خود همچون شرکت آمریکایی اپل برتری یافته و فروش بسیار بیشتری داشته اند.
بدافزار «سام سام» ۵ میلیون دلار باج گرفته است
بدافزار « سام سام» که از سال ۲۰۱۵ کشف شده، تاکنون 5.9 میلیون دلار از قربانیان خود باج گرفته است. این بدافزار با تسلط بر سیستم رایانه، در مقابل دریافت مبلغی اطلاعات آن را آزاد می کند. به گزارش  مهر ، طبق گزارش شرکت امنیتیSophos  خسارت مالی بدافزار SamSam به شرکت ها بسیار بیشتر از تخمین های کارشناسان بوده است. این بدافزار که نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۵آشکار شد، از آن زمان تاکنون 5.9 میلیون دلار از قربانیان خود باج گرفته است. 
توفان های خورشیدی عامل اختلالات مخابراتی سال 2017 آمریکا
بر اساس یک بررسی جدید، وقوع توفان های خورشیدی قدرتمند عامل اصلی اختلال در شبکه های مخابراتی و ارتباطی آمریکا در سال 2017 بوده است.به گزارش فارس ،این توفان ها موجب شد تا نیروهای امدادی برای ارتباط با یکدیگر و یافتن سانحه دیدگان پس از وقوع گردبادهایی همچون ایرما، کاتیا و خوزه با مشکلات جدی مواجه شوند.توفان های یادشده منجر به زبانه کشیدن شعله ها و گدازه هایی از سطح خورشید شدند که بر جو کره زمین تاثیر نامطلوب گذاشت و موجب شد تا سیگنال ها و علایم رادیویی مخابراتی به مقصد خود نرسند.