آیا صنعت تبلت در حال نابودی است؟
خبرآنلاین/ آمارها نشان می‌دهد عرضه تبلت از 2017 بدین سو بیش از 13.5 درصد کاهش داشته است.
بر اساس آمار موسسه IDC عرضه تبلت برای پانزدهمین فصل متوالی کاهش را تجربه کرده و تنها دو شرکت اپل و هواوی هستند که فعلاً میدان‌دار بوده و مانع از نابودی کامل این صنعت در جهان شده‌اند.
مطابق آمار در فصل دوم سال مالی جاری اپل 11.5 میلیون تبلت راهی بازار کرد که این رقم در مدت مشابه سال قبل 11.4 میلیون بود.هواوی نیز 3.4 میلیون تبلت عرضه کرد که این رقم 3.1 میلیون در مدت مشابه 2017 بود.درمجموع تعداد 33 میلیون تبلت از سوی همه سازندگان راهی بازار جهانی در فصل دوم شد که 5 میلیون کمتر از فصل دوم 2017 است.کارشناسان همچنان با مرگ تبلت موافق نبوده و می‌گویند «سرفیس گو»ی مایکروسافت و تبلت‌های جدید مبتنی بر سیستم‌عامل کروم در کنار« آی پد پرو»ی جدید اپل که به‌زودی می‌آید؛ می‌تواند بازار را نگه دارد.
آمازون کارمندانش را با عینک واقعیت افزوده رصد می کند
مهر/ آمازون (خرده فروشی آنلاین) حق امتیاز یک عینک واقعیت افزوده را ثبت کرده که برای نظارت بر کارمندانش ساخته می شود.
در توضیحات این حق امتیاز جدید آمده است: این دستگاه حسابرسی پوشیدنی به طور دقیق نشان می دهد کارمندان اشیا را در انبارهای آمازون در کجا قرار داده اند.
با این حال عینکی که حق امتیاز آن ثبت شده نگرانی های کارشناسان حریم امنیتی کاربران را برانگیخته است. آن ها معتقدند از چنین عینکی برای مقاصدی خطرناک تر مانند ردیابی همه حرکات کاربران استفاده می شود.
دستیار گوگل بالاتر از سیری و الکسا و کورتانا ایستاد
آخرین خبر/مایکروسافت، گوگل، اپل و آمازون با دستیاران هوشمند صوتی خود یعنی کورتانا ، دستیار گوگل ، سیری و الکسا در حال رقابت با هم هستند. در آزمایشی که به تازگی توسط Loup Ventures انجام شده است، دستیار گوگل قادر به پاسخ‌گویی صحیح به بیشترین سوالات بود.
کاربران از دستیارهای صوتی بیشتر برای تنظیم ساعت زنگ‌دار، برقراری تماس تلفنی، ارسال پیام کوتاه و سفارش آنلاین و از راه دور غذا و گل استفاده می‌کنند.بهترین دستیار دیجیتال با ثبت بهترین رکورد برای خود در این آزمون، دستیار گوگل بود که 86درصد از 800 سوال را به درستی پاسخ داد.
۹ فضانورد پرواز آزمایشی کپسول های فضایی ۲۰۱۹ انتخاب شدند
مهر/ ناسا ۹ فضانورد را انتخاب کرده تا در سال آینده میلادی در ماموریت های آزمایشی و همچنین نخستین فرایند ارسال کپسول های فضایی اسپیس ایکس و بویینگ شرکت کنند.
این فضانوردان نخستین افرادی هستند که پس از اتمام برنامه شاتل فضایی ناسا در ۲۰۱۱، از خاک آمریکا به فضا فرستاده می شوند.
فضانوردان انتخابی شامل ۷ مرد و  دو  زن هستند که برخی از آن ها فضانوردان کهنه کار و برخی دیگر نخستین باری است که به فضا سفر می کنند. آن ها برای سفر در یک پرواز آزمایشی در سال ۲۰۱۹ میلادی و نخستین ماموریت رسمی با این کپسول انتخاب شدند.
انفجار یک شهاب سنگ در مقر هوایی آمریکا
مهر-روز سوم مرداد شهاب سنگی در ارتفاع ۴۳ کیلومتری یک مقر نیروی هوایی آمریکا در گرینلند منفجر شده است.آزمایشگاه Jet Proulsion ناسا نیز در گزارش خود به این انفجار اشاره کرده و نوشته است: یک شیء ناشناخته هنگام حرکت با سرعت ۲۴ کیلومتر بر ثانیه در ارتفاع ۴۳ کیلومتری بالای مقر هوایی Thule منفجر شده است.
عکس های سلفی به افزایش جراحی پلاستیک منجر می شود
مهر/ طبق تحقیقی جدید فناوری ادیت عکس ها در اپلیکیشن و فیلترهای تصاویر سلفی سبب می شود افراد برای تغییر ظاهر خود جراحی پلاستیک انجام دهند.این فناوری تاثیر مخربی روی اعتماد به نفس فرد دارد و به ایجاد اختلال BDD منجر می شود. این اختلال یک شرایط روحی است که فرد ساعت های طولانی را به نگرانی درباره ظاهر خود می گذراند و تصور می کند بخشی از ظاهر یا بدن او  مشکلاتی دارد  و سعی می کند به هر شکل آن را برطرف کند.
به گفته محققان یکی از نمونه های این اختلال Snapchat dysmorphia است. افراد مبتلا به این اختلال می خواهند در دنیای واقعی شبیه فیلترهای اسنپ چت باشند و حتی حاضرند برای این منظور جراحی پلاستیک نیز انجام دهند.
تست مقاومت و کالبدشکافی کوچک ترین گوشی جهان
سخت افزار/ زک نلسون از کانال یوتیوبی پرطرفدار JerryRigEverything جدیدترین گوشی های هوشمند بازار را در معرض آزمون های سخت خود قرار می دهد تا میزان مقاومت آن ها را ارزیابی کند. البته او هر از چند گاهی این گوشی ها را به نحو متفاوتی کالبدشکافی نیز می کند تا علاوه بر مطلع شدن از چگونگی ساخت آن ها، رنگ و رویی دیگر به گوشی ها ببخشد. زک در آخرین ویدئوی خود به سراغ کوچک ترین گوشی جهان رفته و T1 از شرکت Zanco را  ارزیابی کرده است.