اعضای کمیته دموکرات آمریکا از خرید گوشی چینی منع شدند
مهر- کمیته ملی دموکراتیک که تشکیلات کلیدی سیاسی حزب دموکرات آمریکا محسوب می شود، به دموکرات ها هشدار داد که از استفاده از تولیدات دو شرکت چینی هواوی و زد تی ای جدا خودداری کنند. اعلام عمومی این هشدار پس از آن رخ داد که یکی از سازمان های همکار با کمیته مذکور از قصد خود برای خرید تلفن های همراه ساخت شرکت زد تی ای برای اعضایش خبر داد.
انتقاد فعالان حقوق بشر از احتمال سانسور نتایج جست‌وجوی گوگل
ایسنا-بسیاری از فعالان حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا از تصمیم گوگل مبنی بر احتمال همکاری با دولت چین برای سانسور نتایج جست‌وجوی این موتور جست‌وجو به شدت انتقاد کرده‌اند.چند روز پیش  خبری مبنی بر احتمال بازگشت گوگل به بازار چین و همکاری با دولت این کشور منتشر شد تا این غول فناوری آمریکایی بتواند با حذف و سانسور برخی از نتایج جست‌وجو بار دیگر در این کشور پهناور حضور داشته باشد.
 نمایش 3 ‌بعدی زمین توسط گوگل مپ
 ایسنا- نسخه دسکتاپ برنامه نقشه گوگل (Google Maps) از این پس به‌صورت کروی زمین را نمایش می‌دهد و دیگر یک صفحه مسطح از اماکن جغرافیایی نخواهد بود.این بدان معناست که دیگر اماکن جغرافیایی مختلف به شکل صاف، هموار و مسطح نمایش داده نخواهند شد و اندازه قاره‌ها، کشورها و شهرهای مختلف نیز به‌صورت دقیقی با مقیاس مشخص نشان داده می‌شود.به نظر می‌رسد گوگل با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و به‌روزی همچون هوش مصنوعی درحال توسعه پلتفرم‌ها و سرویس‌های گوناگون خود است .
شمارش معکوس تا لمس خورشید
ایسنا-ناسا چند روز دیگر کاوشگر خورشیدی "پارکر" را به سمت تاج خورشید خواهد فرستاد تا بشر برای اولین بار تا این حد به خورشید نزدیک شود.پنجره پرتابی 45 دقیقه‌ای این کاوشگر از ساعت 12:15 بعدازظهر به وقت تهران باز می‌شود. شما می‌توانید این پرتاب را به صورت زنده در سایت Space.com تماشا کنید.برای رسیدن به خورشید، پارکر نیاز دارد به سرعت از زمین جدا شود. از این رو، از موشک قدرتمند "دلتا" استفاده می شود که پس از موشک "فالکون هوی" شرکت اسپیس‌ایکس، دومین موشک قدرتمند دنیاست.
اضافه شدن یک شماره عجیب به گوشی کاربران هندی!
مهر- کاربران گوشی های تلفن همراه در هند در روزهای گذشته شاهد اضافه شدن بدون اجازه یک شماره خاص به فهرست های تماس خود بوده اند و همین مسئله موجب اعتراض آن ها شده است.تعداد زیادی از این کاربران با حضور در شبکه های اجتماعی به این موضوع اعتراض می کنند و می گویند به خاطر نمی آورند شماره مذکور را خود به فهرست تماس های شان اضافه کرده باشند و از این مسئله متحیر و در عین حال عصبانی هستند.شماره ای که بدون اجازه به فهرست تماس های کاربران اضافه شده، ۱-۸۰۰-۳۰۰-۱۹۴۷ است که یک شماره قدیمی متعلق به اداره شناسایی منحصر به فرد در هند است. وظیفه این اداره اختصاص یک شماره ۱۲ رقمی خاص به هر یک از ساکنان کشور هند بر مبنای ویژگی های بیومتریک و محل سکونت این افراد است. تماس با این شماره نیز رایگان است.این مشکل تنها در گوشی های اندرویدی مشاهده شده و کاربران آیفون تنها در صورتی با مشکل مذکور مواجه می شوند که فهرست تماس های خود را از یک گوشی اندرویدی به آیفون ارسال کرده باشند.
اعتراض مایکروسافت به فناوری تشخیص چهره
فارس -در ماه های اخیر نگرانی های زیادی درباره دقت و صحت نتایج به دست آمده از فناوری تشخیص چهره به وجود آمده است. علاوه بر گروه های مدنی مدافع حقوق شهروندان، برخی شرکت های فناوری نیز در این نگرانی ها شریک شده اند. یکی از این شرکت ها مایکروسافت است که تصریح کرده توسعه سیستم های تشخیص چهره نباید تنها بر عهده شرکت ها و موسسات فناوری گذاشته شود.چندی قبل مقایسه چهره اعضای کنگره آمریکا با چهره های 25 هزار خلافکار دستگیر شده نشان داد که فناوری یادشده تا چه حد در زمینه شناسایی افراد متخلف ضعیف عمل می کند. این فناوری 28 عضو کنگره را به اشتباه خلافکار نشان داد و این موضوع دستمایه انتشار اخبار مختلف درباره ضعف فناوری تشخیص چهره شد.
به اشتراک گذاری شارژ باتری با خدمات نقشه گوگل
 مهر-گوگل روز به روز امکانات بیشتری را از طریق خدمات نقشه خود یا گوگل مپ به اشتراک می گذارد و به تازگی به اشتراک گذاری میزان شارژ باتری را هم از این طریق ممکن کرده است.  کاربران برای به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود در نقشه های گوگل پس از ضربه زدن به نقشه و مشخص شدن نقطه ای خاص باید بخش نشانی را لمس و گزینه به اشتراک گذاری را انتخاب کنند تا هم شاهد موقعیت مکانی مد نظر خود و هم میزان باتری باقی مانده فرد مد نظر باشند.مشاهده میزان باتری دیگر کاربران تنها در صورت به اشتراک گذاری موقعیت مکانی بین آن ها ممکن است و دیگر افراد نمی توانند به چنین اطلاعاتی دسترسی داشته باشند.
قفلی که با اثر انگشت باز می شود
مهر- قفلی ساخته شده که به جای زبانه و کلید با لمس اثر انگشت باز می شود و هر بار شارژ آن سه سال طول می کشد.این قفلTapp Lock نام گرفته و با فناوری لمس اثر انگشت در کمتر از یک ثانیه باز می شود. همچنین کاربر می تواند قفل را با بلوتوث باز کند.