اینستاگرام در حال تست تغییرات جدید
زومیت/ اینستاگرم قصد دارد موقعیت قرارگیری آیکون‌های پروفایل‌ و پیام خصوصی (Direct Message)‌ را جابه‌جا و امکان دسترسی سریع کاربران به ایموجی‌ را در قسمت نظرات سریع‌تر و آسان‌تر کند. هم اکنون آیکون پیام خصوصی در سمت راست بالای نمایشگر و آیکون پروفایل در سمت راست پایین نمایشگر قرار دارد. از آن جایی که کاربران از آیکون پیام خصوصی بیشتر از پروفایل استفاده می‌کنند، اینستاگرام در حال تست جابه‌جایی این دو آیکون در برنامه است. البته از آن جایی که کاربران به محل قرارگیری این دو آیکون عادت کرده‌اند، احتمالا به دفعات، دچار اشتباه شوند. کاربرانی که تنها یک حساب کاربری در اینستاگرام دارند، آیکون پروفایل را مشابه شکل همیشگی‌ آن می‌بینند. کاربرانی که چندین حساب‌کاربری اینستاگرام دارند، حین استفاده از هر حساب‌کاربری، عکس همان پروفایل در قسمت پایین نشان داده نمی‌شود، در عوض یک آیکون برای آن‌ها نمایش داده می‌شود که در آن عکس پروفایل‌ها در کنار هم قابل مشاهده است. 
کنگره آمریکا برای غول‌های فناوری خط و نشان کشید
ایسنا/ کنگره آمریکا به دنبال تصویب قانونی است که در آن شرکت‌های نرم‌افزاری مجبور خواهند بود درباره همکاری‌های خود با دیگر شرکت‌های خارجی به خصوص چین و روسیه گزارش دهند.‌ در صورتی که این قانون تصویب شود، شرکت‌های نرم افزاری و غول‌های فناوری آمریکایی را به شدت تحت فشار قرار می‌دهد چراکه آن‌ها موظف خواهند بود هرگونه دخالت، همکاری و آزمایش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را که توسط متخصصان یا شرکت‌های خارجی به دولت و کنگره آمریکا گزارش داده شده است، اطلاع‌رسانی کنند.این قانون قرار است به طور ویژه و آزمایشی برای نرم‌افزارهای خریداری شده توسط ارتش آمریکا اجرا شود. به نظر می‌رسد که این تصمیم و قانون تحت تاثیر اخباری است که سال گذشته توسط خبرگزاری رویترز منتشر شد که بر اساس آن، بسیاری از تولیدکنندگان و شرکت‌های نرم‌افزاری آمریکایی به یک نهاد دفاعی و امنیتی در روسیه اجازه داده بودند، ضعف‌های امنیتی و آسیب پذیری‌های موجود در نرم‌افزارهای خود را کشف و اعلام کند.
کاربران ویندوز ۱۰ مراقب باشند
ایسنا- بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران رایانه‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ توصیه کردند که قابلیت لوکیشن رایانه خود را همیشه روشن نگذارند.بر اساس تازه‌ترین هشدار متخصصان امنیت سایبری، باید از این پس مراقب امکانات خطرناکی باشید که این قابلیت به هکرها و مجرمان سایبری می‌دهند، چراکه ممکن است با روشن بودن آن، اطلاعات لحظه‌ای شما برای افراد غریبه‌ای که هیچ شناختی از آن‌ها و اهدافشان ندارید، ارسال و حریم خصوصی شما نقض شود و به مخاطره بیفتد. حالا به تازگی کارشناسان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در آلمان که در زمینه امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات کاربران فعالیت می‌کنند، به کاربران رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ هشدار داده‌اند که حالت همواره روشن/فعال قابلیت Location دستگاه خود را خاموش و غیرفعال کنند و تنها زمانی که لازم بود، آن را فعال کنند. این قابلیت به منظور به‌روزرسانی روزانه وضعیت آب و هوا و اطلاع‌رسانی به کاربران به صورت خودکار فعال تعبیه و طراحی شده است.