دست هکرها در واتس اپ باز است
ایسنا- به نظر می‌رسد، اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ در مقابل نفوذ هکرها و مجرمان سایبری آسیب پذیری بالایی دارد.به تازگی گروهی از پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری دریافته و اعلام کرده‌اند که اپلیکیشن واتس اپ به رغم محبوبیت اش به خاطر امنیت بالا، در برابر نفوذ هکرها و مجرمان سایبری و همچنین حملات فیشینگی چندان امن نیست و همان طور که تاکنون اخبار زیادی در فضای مجازی منتشر شده، می‌توان فهمید که تاکنون خیل عظیمی از کاربران واتس اپ مورد هجوم حملات فیشینگی قرار گرفته اند و هکرها بدین وسیله به اطلاعات خصوصی آن ها نظیر حساب های کاربری، گذرواژه، حساب های مالی و بانکی و تصاویر شخصی دسترسی یافته اند.
هوش مصنوعی به مقابله با حملات سایبری می پردازد
ایسنا- متخصصان امنیت سایبری در تلاش اند تا با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی به مقابله با حملات سایبری و نفوذ هکرها به دستگاه های الکترونیکی بپردازند.بدافزارها، باج‌افزارها و ویروس‌های رایانه‌ای   در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال‌های گذشته به بیشترین حد خود رسیده بودند، حالا بر اساس تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته، پیش‌بینی شده است که سال جاری میلادی حملات سایبری توسط بدافزارهای جدید رکورد خواهد زد.
اما محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری با همکاری دیگر دانشمندان حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی سعی دارند به بهبود و تکامل امنیت سایبری سیستم های رایانه ای بپردازند و بدین ترتیب دستگاه های الکترونیکی متصل به اینترنت را از نفوذ هکرها، مجرمان سایبری و گزند و آسیب حملات سایبری و فیشینگی در امان بدارند.
گسترش فعالیت دستیار صوتی الکسا و آمازون در خودروها
زومیت/ آمازون در حال گسترش فعالیت‌های جانبی خود است و هم اکنون کیت توسعه نرم‌افزاری (SDK) را برای دستیار صوتی الکسا (Alexa) ارائه می‌دهد. این خرده‌فروش آنلاین به تازگی اعلام کرد که کیت توسعه نرم‌افزاری جدید آمازون، تمام کارکردهای اصلی الکسا را در سیستم اطلاعاتی و سرگرمی خودروها ادغام می‌کند. 
دستیار صوتی شخصی الکسا به عنوان صدای اصلی دستگاه‌های هوشمند آمازون مانند اکو (Echo) و دات (Dot) شناخته می‌شود.
با هوش مصنوعی دوستانتان را در شبکه‌های اجتماعی بیابید
ایسنا-محققان فعال در موسسه تحقیقاتی Trustwave به تازگی از یک روش جدید مبتنی بر هوش مصنوعی پرده برداری کرده‌اند تا بتوانند با بهره گیری از فناوری تشخیص چهره هوشمند، افراد را در شبکه‌های اجتماعی مختلف نظیر اینستاگرام، توئیتر، لینکدین، گوگل پلاس و فیس بوک پیدا کنند.
این برای آن دسته از کاربرانی که می‌خواهند حساب کاربری دوستان و آشنایان خود را یا یکی از حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی را که مدت ها پیش در آن عضو بوده و  فراموش کرده اند پیدا کنند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.