بهره‌مندی جدیدترین نسخه اندروید 
از هوش مصنوعی
ایسنا/ گوگل اعلام کرده است که جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید موسوم به android Pie از فناوری هوش مصنوعی بیشترین بهره را برده است. به نظر می‌رسد که گوگل با بیشترین بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی، به کاربران این امکان را می‌دهد تا به فعالیت‌های خود بپردازند و اندروید نیز به آن‌ها پیشنهادهای هوشمندانه ای دهد.
گوگل ردتان را می گیرد! 
فارس-گوگل دوست دارد از تمامی فعالیت های روزانه شما مطلع شود بنابراین حتی اگر جی پی اس گوشی خود را خاموش کنید، باز هم از موقعیت مکانی شما مطلع است.برخی مردم برای جلوگیری از این مسئله و نقض حریم شخصی خود قابلیت ردیابی موقعیت مکانی را در گوشی های اندرویدی خاموش می کنند و آن را از کار می اندازند؛ اما گوگل در این حالت هم می تواند از موقعیت مکانی افراد مطلع شود.
بررسی ها نشان می دهد بیش از دومیلیارد نفر در سراسر جهان به همین علت شاهد نقض حریم شخصی خود بوده اند و صدها میلیون کاربر گوشی های آیفون در دنیا هم که از خدمات نقشه گوگل استفاده می کنند شاهد نقض حریم شخصی خود از همین طریق بوده اند.
عرضه توئیتر لایت در ۲۱ کشور دارای اینترنت کم‌سرعت
ایسنا- توئیتر اعلام کرده است که نسخه توئیتر لایت برای کاربران ۲۱ کشور دیگر که سرعت اینترنت پایینی دارند، هم‌اکنون در فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور قابل دسترسی است.
کشورهایی که توئیتر لایت در آن ها قابل دسترسی است، شامل آرژانتین، بلاروس، جمهوری دومینیکا، غنا، گواتمالا، هندوراس، هندوستان، اندونزی، اردن، ترکیه، رومانی، کنیا، مراکش، ناکاراگوئه، پاراگوئه، اوگاندا، اوکراین، اوروگوئه، یمن و زیمبابوه است.نسخه لایت اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی این امکان را به کاربران می‌دهد تا مطالب و پست‌های مدنظر خود را بدون نیاز به اینترنت پرسرعت یا پرداخت هزینه‌های گزاف برای خریداری بسته های اینترنتی با جهان به اشتراک بگذارند.
فناوری پیش بینی احتمال ابتلا به 
بیماری های مرگبار را ساده کرد
فارس-محققان با استفاده از یک روش جدید به منظور بررسی و تحلیل شرایط ژنتیکی انسان توانسته اند احتمال ابتلای افراد به بیماری های مرگبار در سال های آتی عمرشان را پیش بینی کنند.
در این روش انبوهی از اطلاعات درباره ویژگی های ژنتیکی هزاران انسان در اختیار یک سیستم هوش مصنوعی قرار گرفته و از این طریق و با بررسی داده های یادشده و مطابقت دادن آن ها با مردم گوناگون می توان پی برد که احتمال ابتلای فرد به هر یک از بیماری های مرگبار در دهه های آتی زندگی وی به چه میزان است.
استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص ۵۰ بیماری چشمی
ایسنا- پژوهشگران گوگل و چند بیمارستان در لندن با همکاری یکدیگر از فناوری هوش مصنوعی برای طراحی نرم افزاری استفاده کرده اند که می تواند تنها با بررسی تصاویر اسکن شده سه بعدی از شبکیه چشم حدود ۵۰ بیماری چشمی را تشخیص دهد و سپس توصیه هایی را برای مداوای بیماران ارائه کند.