حساب های کاربری اینستاگرام هک شدند
مهر - طی روزهای اخیر صدها حساب کاربری اینستاگرام با وجود فعال بودن احراز هویت دومرحله ای هک شده اند. این درحالی است که این شبکه اجتماعی اعلام کرده مشغول بررسی مشکل است.اینستاگرام در یک پست وبلاگی اعلام کرده است از این که برخی کاربران نمی توانند به حساب های کاربری خود دسترسی یابند مطلع است و مشکلات مربوط به آن را بررسی می کند.این پست وبلاگی یک روز پس از آن منتشر شده است که وب سایت ماشابل گزارش داد صدها حساب کاربری در روزهای اخیر هک شده است.البته اینستاگرام اعلام نکرده چه تعداد حساب کاربری تحت تاثیر این هک قرار گرفته اند اما آخرین بیانیه آن نشان می دهد عملیات هک گسترده بوده است.همچنین این شبکه اجتماعی در پستی که سه شنبه عصر منتشر شده بود از کاربران خواست تنظیمات امنیتی خود را بررسی و فرایند احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنند.
دسترسی به گوشی روی رایانه شخصی با برنامه جدید ویندوز ۱۰
ایسنا- مایکروسافت برنامه جدیدی موسوم به «یور فون» عرضه کرده است که کاربران ویندوز ۱۰ با استفاده از آن می توانند به راحتی به محتوای گوشی خود روی رایانه شخصی دسترسی داشته باشند.مایکروسافت این برنامه را به طور آزمایشی در ماه گذشته عرضه کرد و حالا آن را در دسترس تمامی کاربران ویندوز ۱۰ قرار داده است.افرادی که از آخرین نسخه به روز شده ویندوز ۱۰ که در آوریل ۲۰۱۸ عرضه شده، استفاده می کنند، می توانند این برنامه را روی رایانه های شخصی خود نصب کنند. برنامه Your Phone از فروشگاه آنلاین مایکروسافت در دسترس است.
اینستاگرام امکان نظرسنجی خصوصی را به کاربران می دهد
دیجیاتو/ از امروز می توانید نظرسنجی های اینستاگرام را فقط در دایرکت مخاطبان یا گروه ها مطرح کنید.نظرسنجی اینستاگرام یکی از ساده ترین ابزارهای دریافت بازخورد مستقیم از مخاطبان است اما مشکلی که وجود دارد مشاهده نتیجه توسط تمامی فالوورهاست. اینستاگرام حالا راهکار جدیدی برای رفع این مشکل ارائه کرده که امکان ارسال نظرسنجی به دایرکت دوستان یا گروه ها بدون نیاز به انتشار عمومی آن در استوری را میسر می کند.
این قابلیت که از امروز در دسترس کاربران قرار گرفته در برخی موارد از مدل قبلی بهتر است. برای مثال به کاربر اجازه می دهد سوال های دو گزینه ای را در گروه های چند نفره پست و نیاز به نوشتن جملات طولانی و تشریحی را مرتفع کند. 
 عرضه اولین گوشی هوشمند نسل پنجم در آمریکا
مهر- دو شرکت تولید کننده موبایل با همکاری یکدیگر قصد دارند اولین گوشی هوشمند سازگار با شبکه های مخابراتی نسل پنجم را تا نیمه اول سال ۲۰۱۹ در آمریکا عرضه کنند.هیچ یک از دو شرکت ال جی و اسپرینت تا به حال درباره ویژگی ها و مشخصات گوشی نسل پنجمی که قصد عرضه آن را دارند، اطلاعاتی عرضه نکرده اند.
موبایل موزی با باتری ۲۵ روزه عرضه شد
مهر -یک شرکت تولید کننده موبایل اعلام کرده است یکی از تلفن های همراه قدیمی خود را با قابلیت جدید و عمر باتری ۲۵ روزه احیا و به بازار عرضه کرد. این دستگاه «موبایل موزی» لقب گرفته است.البته این شرکت پنج ماه قبل نسخه ارتقا یافته این موبایل قبلی را رونمایی کرده بود.این موبایل احیا شده با شکلی خمیده، درپوشی دارد که هنگام پاسخ دادن به تماس باز می شود.موبایل ۸۱۱۰ با رنگ جدیدی عرضه می شود و مجهز به اپلیکیشن هایی مانند فیس بوک، Mail for Exchange و Snake است.