قبل از اینکه بریم سراغ جی تی متریکس و ببینیم چیه و کدوم یکی از نیازهای ما در وب رو تامین میکنه میخوایم در مورد سرعت سایت بهتون اطلاعاتی رو بدیم باما همراه باشید.
احتمالا براتون پیش اومده توی گوگل دنبال مطلبی باشید، وارد سایتی بشید و منتظر بارگذاری یا لود صفحه باشید ولی هرچی منتظر میمونید می بینید صفحه سایت بالا نمیاد یا نصفه و نیمه بالا میاد و هنوز مرورگر درحال بارگذاری سایت هست.
عصبانی می شید و فورا دکمه برگشت مرورگر رو میزنید و به سایت دیگه ای در نتایج گوگل مراجعه می کنید.
به طور کلی به مدت زمان بارگذاری یا لود یک سایت، سرعت سایت میگن که هرچی این سرعت بیشتر باشه بازدید کنندگان بیشتر و راضی تری داره.
همین اول راه بگم اگر شما سایتی ندارید و قصد ایجاد سایت رو هم ندارید این مطلب به کار شما نمیاد و ما هم قصد نداریم وقت با ارزش شما رو بگیریم بنابراین تصمیم با شماست که از سایت خارج بشید یا تا انتها همراه ما باشید و چیزی به اطلاعاتتون اضافه بشه
جی تی متریکس (gtmetrix)  ابزاری آنلاینه که توسط شرکت های زیر مجموعه گوگل و یاهو به طور مشترک طراحی و ایجاد شده.
این ابزار سایت شما رو بررسی و تجزیه و تحلیل میکنه، مشکلات سایت شما رو پیدا میکنه و بهتون اطلاع میده تا شما با دونستن مشکل سایتتون به راحتی این مشکلات رو حل کنید. مثل این میمونه که شما وقتی میرید مهمونی نمیدونید چه وسایلی کجا قرار دارن اما وقتی خونه خودتون هستید میدونید کدوم وسایل کجا قرار دارن. در فضای وب هم درسته سایت متعلق به شماست اما آیا کدنویسی بلدید یا بهتر بگم چیزی از کدهای قالب سایتتون میفهمید؟
اکثر مدیران سایت ها از کدنویسی و کدهای قالب سایتشون چیزی نمیدونن ابزار جی تی متریکس (gtmetrix) به شما کمک میکنه که بدونید مشکل سایت و قالبتون کجاست و چرا سرعت سایتتون پایینه. جالبه بدونید حتی کدنویس ها و استادان سئو هم از جی تی متریکس استفاده میکنن که این نشون میده چقدر این ابزار دقیق و حرفه ای کار می‌کنه.

جی تی متریکس سه نسخه هست که برای سه گروه طراحی شده:

1- کاربران مهمان
2- کاربرانی که عضو سایت میشن
3-کاربرانی که عضو سایت میشن و عضویت ویژه خریداری میکنن

اصلا نگران نباشید حتی نسخه کاربران مهمان هم به شما خیلی کمک میکنه و مشکلات سایت شما رو بطور دقیق اطلاع میده، نسخه های 2 و 3 به ترتیب برای کاربران خیلی حرفه ای و استادان کدنویس و سئو طراحی شده.