آمازون اعلام کرد برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای خرید آنلاین، ۱۰۰ هزار نفر را استخدام خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، آمازون که بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین جهان است و توسط جف بزوس اداره می‌شود اعلام کرد موقعیت‌های جدید شامل مشاغل تمام وقت و نیمه وقت در آمریکا و کانادا و سمت‌های شغلی در ۱۰۰ مرکز آماده‌سازی بسته‌ها و تاسیسات دیگری است که در سپتامبر گشوده شده‌اند.
حقوق آمازون برای مشاغل پیشنهادی از حداقل ساعتی ۱۵ دلار شروع می‌شود و شامل پاداش حداکثر هزار دلاری برای استخدام‌های جدید در شهرهای منتخب است.
این چهارمین اعلام استخدام نیروی کار جدید توسط آمازون در آمریکا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون بوده و یکی از فصل‌های شلوغ خرید اعلام شده است. شرکت یونایتد پارسل سرویس هفته گذشته اعلام کرد انتظار دارد بیش از ۱۰۰ هزار نفر دیگر را استخدام کند تا پاسخگوی افزایش جابجایی مرسولات در طول اوج فصل خرید باشد.
آمازون چند روز پیش اعلام کرده بود ۳۳ هزار مشاغل اداری و فناوری ایجاد می‌کند. این شرکت در مارس و آوریل هم از استخدام ۱۰۰ هزار و ۷۵ نفر برای مشاغل جدید خبر داده بود.
دیوید کلارک، نایب‌رییس ارشد فعالیت‌های جهانی آمازون اظهار کرد: آمازون تنها در ماه جاری ۱۰۰ ساختمان جدید افتتاح می‌کند.طبق آمار فکت ست، ارزش سهام آمازون از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ درصد صعود کرده زیرا صدها میلیون نفر در بحبوحه شیوع ویروس در خانه مانده و ترجیح داده‌اند به خرید اینترنتی بپردازند.