به نظر شما با توجه به سنی که وب سایتتان دارد توانسته شما را به موفقیت برساند، برای پی بردن به این مسئله لازم است که قبل از طراحی وب سایت پنج سوالی که در این مقاله مطرح شده است را از خودتان بپرسید.

         


1. آیا وب سایت من سرعت بالایی در Load شدن دارد؟

عواملی مانند قرار گرفتن سایت شما بر روی سروری با سرعت پایین و یا استفاده از تکنیک های قدیمی و منسوخ شده در طراحی سایتتان میتواند باعث کاهش سرعت Load شدن آن شود، ممکن است مشتریان خود را قبل از اینکه شانسی دوباره به وب سایتتان برای دیده شدن بدهند از دست بدهید. درست در همان لحظه که سایت شما با سرعت پایینی در حال Load شدن است کاربران با دیدن سایتهای دیگر میتوانند تجربه ی بهتری را کسب کنند. به همین ترتیب اگر سرعت Load شدن سایتتان و همچنین اطلاعات آن پایین باشد کاربران سایت های رقبا را به سایت شما ترجیح می دهند.
 

 

2. آیا وب سایت من جذاب است؟

این روزها طراحی یک وب سایت جذاب برای کاربران بسیار مهم است. زمانی که یک کاربر سایت شما را انتخاب می کند چشمانش او را به دیدن چیزهای جذاب و درواقع چیزهایی که تابحال آنها را ندیده است دعوت می کنند. به یاد داشته باشید که از تن های رنگی مناسب در سایتتان استفاده کنید که بتوانید کاربران را به داخل سایتتان بکشید در غیر این صورت کاربران سایتهای دیگر را انتخاب می کنند.  یک وب سایت خوب به معنای وب سایتی است که دارای طرح جذاب، هماهنگی مناسب رنگها، فونتهای مناسب، انیمیشن ها، فیلم ها و تصاویر جذاب و واضح باشد.

 

3. آیا وب سایت من ریسپانسیو است؟

زمانی که وب سایتها به عنوان اولین منابع برای گسترش کسب و کارها وارد تجارت شدند تنها دیوایس هایی که وب سایتها را نمایش می دادند کامپیوترها بودند اما با پیشرفت تکنولوژی یکسری دیوایس های دیگر مانند موبایل ها ، تبلتها و ... ساخته شدند که از آن پس کاربران بیشتر سرچ ها و وب گردی های خود را با موبایل هایشان انجام می دهند. و همین مسئله دلیلی مهم برای داشتن یک وب سایت ریسپانسیو می باشد. وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که از طریق تمامی دیوایس ها از جمله کامپیوتر، موبایل و تبلت قابل دسترس باشد. اگر وب سایت شما ریسپانسیو نباشد زمانی که کاربران با دیوایس های دیگر مانند موبایل در حال بازدید از وب سایت شما هستند با مشکل نمایش سایت روبرو میشوند و سایت شما را ترک می کنند و وقت خود را صرف سایتهای ریسپانسیو که به خوبی در تلفن همراهشان نمایش داده میشوند می کنند. این به معنای خارج بودن شما از بازاریابی می باشد علاوه بر این، موتورهای جستجو مانند گوگل تمرکز بسیاری بر هر نوع ابتکار برای بهینه سازی سایت دارند که یکی از این ابتکارات ریسپانسیو بودن وب سایت می باشد.

البته توجه داشته باشید که در وب سایتهای ریسپانسیو فقط نمایش تغییر می کند برای مثال بعضی از تصاویر و یا المانها در هنگام نمایش از دید کاربر مخفی شده تا وب سایت در اندازه کوچکتر به خوبی نمایش داده شود و این موضوع حجم ترافیک را بالا می برد و باعث کندی در بارگذاری سایت میشود بنابراین کاربر مجبور میشود دقایقی را منتظر بماند تا سایت لود شود اما گوگل به تازگی این مسئله را حل کرده است تا به جای اینکه کاربر 22 ثانیه منتظر بارگذاری سایت بماند با استفاده از فریم ورک AMP ، تنها 7 ثانیه منتظر بماند.

 

4. آیا محتویات سایت من محتویاتی است که کاربران دوست داشته باشند آن را بخوانند؟

محتویات سایت شما بسیار مهم است، یکی دیگر از فاکتورهایی که کاربران را به سایت شما می کشاند و باعث میشود در سایتتان بمانند محتوای سایت می باشد. یک وب سایت عالی، وب سایتی است که محتوای آن تجارت، ساختار سازمان و سرویس هایی که شما در کسب و کارتان ارائه می دهید را توضیح دهد، بدون اینها، کاربر در سایت شما گم خواهد شد در نتیجه از محتوای سایتهای دیگر استفاده می کند و این دلیل محکمی بر بهتر بودن محتوای سایتهای دیگر نسبت به سایت شماست.

 

5. آیا سایت من سایتی بهینه شده برای موتورهای جستجو می باشد؟

برای اینکه سایت شما بتواند با سایتهای دیگر به رقابت بپردازد به رتبه بالا در موتورهای جستجو مانند گوگل نیاز دارد. سایتهایی که دارای رتبه بالاتری هستند بازدیدها و کلیک های بیشتری دریافت کرده اند و این مسئله به صورت خودکار اتفاق نمی افتد چون سایت شما نیاز دارد با استفاده از الگوریتم های موتورهای جستجو بهینه سازی شود که این فعالیت را متخصصان SEO با جستجوی الگوریتم های موتورهای جستجو، پیدا کردن کلمات کلیدی، ساخت محتوا، ساخت بک لینک و انجام هر فعالیتی که سایت شما را در رتبه ی بالایی از نتایج جستجو نشان دهد انجام می دهند.بنابراین سازمان دهی سایت، سرعت در Load شدن، ریسپانسیو بودن، بهینه سازی و داشتن محتوایی مفید و مرتبط با زمینه کاری شما در طراحی سایت میتواند باعث شود شما در دنیای تجارت از دیگر رقبایتان جلوتر باشید.